طراحی بنر تبلیغاتی چیست؟

طراحی بنر تبلیغاتی چیست؟

طراحی بنر یک تصویر گرافیکی است که نام، محصولات، خدمات و هویت یک وب سایت را با یک تصویر تبلیغاتی به نمایش می گذارد. بنر ها اشکال مستطیل شکلی هستند که در در بالا، پایین یا هر دوطرف وب سایت جهت تبلیغات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و به محتوای اصلی پیام لینک می شوند. همچنین در وب سایت های تبلیغاتی که سایت های میزبان گفته می شود، این بنر تبلیغاتی به سایت ها و محتوای اصلی خود لینک می شوند. در طراحی بنر امروزی با استفاده از فن آوری هایی مانند ابزار فلش پیچیده تر شده اند و می توانند به همراه متن، گرافیک های متحرک و صدا طراحی شوند. اکثر سایت های تجاری از تبلیغات بنر استفاده می کنند.

طراحی بنر تبلیغاتی

بنر تبلیغاتی چیست؟ طراحی بنر تبلیغاتی، یک تصویر گرافیکی مورد استفاده در ترویج نام تجاری یا دریافت ویزیتور و بازدیدکننده گان از سایت میزبان به سایت تبلیغ کننده می باشد.

بنر تبلیغاتی در تمام انواع صفحات وب ظاهر می شود که از نظر ظاهر، محتوا و تم متنوع است. طراحی بنر منبع اصلی بازاریابی اینترنتی بوده و با ارئه پلت فرم های جهانی برای قرار دادن محصولات شما یا اطلاعات خدمات شما مورد استفاده قرار می گیرد. این مولفه گرافیکی تا حدودی شبیه تبلیغات چاپی در نشریات و مجلات یا روزنامه ها است با این تفاوت قابلیت تبدیل خوانندگان ساده را به مشتریان بالقوه با هدایت آن ها به سایت تبلیغ کننده را دارد.

نکات طراحی بنر تبلیغاتی

نکات طراحی بنر تبلیغاتی عبارتند از:

·       انیمیشن

استفاده با دقت از انیمیشن مهم است. هدف از طراحی بنر جذب بازدید کننده است نه آزردن مخاطبان بنابراین بایستی بعنوان یه ابزار خوب برای جلب توجه استفاده شود نه برای ایجاد اختلال. چرخه انیمیشن بایستی حدود ۷ الی ۱۰ بار تکرار شود و پیام اصلی را در آخرین فریم آن قرار دهید.

·       استفاده از رنگ های روشن

رنگ های آبی، زرد و بنر های سبز نرخ کلیک و یا CTR بالاتری نسبت به بنر های سیاه و سفید دارند همچنین از رنگ قرمز کم رنگ استفاده نمایید.

·       استفاده از کلمه (رایگان)

بسته به نوع آفر، استفاده از کلمه “رایگان” می تواند CTR را افزایش دهد. بعنوان مثال پیشنهاد ارائه یک نسخه نرم افزار رایگان، پاسخ بهتری می دهد.

·       استفاده از پیام کوتاه و مختصر

در طراحی بنر حرفه ای، بنر های ساده CTR بالاتری نسبت به بنر های طولاتی و پیچیده دارند.

·       لینک کردن بنر به صفحه خاص

بنر بایستی به صفحه ای لینک شود که تبلیغ می شود و هنگام کلیک مردم بایستی مستقیما وارد صفحه مورد نظر خود شوند.

·       تعویض مکرر بنر

مطالعات نشاده داده اند CTR ها یا نرخ کلیک پس از دو هفته افت پیدا می کنند و با طراحی بنر جدید افزایش می یابند.

قیمت طراحی بنر

هر بنر با هدف خاصی طراحی شده و پیام خاصی را منعکس می کند. طراحی بنر بعنوان بخش اعظم و مهم گرافیکی وب سایت ها بشمار می آید. قیمت طراحی بنر بستگی به سایز، نوع بنر از نظر متحرک یا ثابت بودن و المان های دیگر دارد که در قسمت تعرفه طراحی بنر بطور کامل قابل مشاهده است.

حتما بخوانید :

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

سیزده + 9 =