کاغذ مناسب چاپ کارت ویزیت

کاغذ مناسب چاپ کارت ویزیت

کاغذ مناسب چاپ کارت ویزیت چگونه باید باشد؟ برای تهیه و چاپ یک کارت ویزیت با قابلیت ماندگاری بالا باید کاغذ مناسبی را برای چاپ آن انتخاب کرد. کاغذ کارت ویزیت باید در برابر آب و رطوبت و سایر مسائل ایمن باشد و نباید به شکل یک بار مصرف استفاده شود، زیرا این وسیله امکان دارد برای مدت زیادی استفاده شود. بنابراین باید سعی شود کاغذ کارت ویزیت از انواع مرغوب و خوب آن انتخاب شود. از جمله کاغذهای مناسب چاپ کارت ویزیت می توان به مواردی چون: سلفون مات، سلفون براق، گلاسه، گلاسه یووی، کتان، pvc و… اشاره نمود. در ادامه به تعریف هر یک از این نمونه های کاغذ چاپ اشاره خواهیم کرد.

انواع کاغذ جهت چاپ کارت ویزیت

سلفون مات، این نوع از کاغذ ترکیبی از کاغذ ساده و لایه نازک سلفون مات بر روی آن هستند. سلفون مات در انواع مختلف وجود دارد که می توان آن ها را از طریق لمس کردن از یکدیگر تفکیک نمود. هر چه سلفون مات نرم تر و دارای لطافت بیشتری باشد کارت ویزیت زیباتری از منظر چاپ ایجاد خواهد شد و این نوع از کاغذ برای کارت ویزیت هایی که دارای گرافیک قوی هستند مناسب می باشد. چناچه قصد استفاده از این نوع کاغذ برای کارت ویزیت خود را دارید این قضیه را در نظر داشته باشید که استفاده از سلفون مات تقریبا حدود ۲% کارت ویزیت طراحی شده شما را تیره می کند.
سلفوت براق، این نوع از کاغذ ترکیبی از کاغذ ساده و یک لایه نازک سلفون براق می باشد. استفاده از این نوع از کاغذ به سلیقه افراد بستگی دارد و جهت متن ها و گرافیک های ساده مناسب است. این کاغذ به دلیل براق بودن مقداری شفافیت کار را بالا می برد. تقریبا این نوع از کاغذ بیشترین استفاده را در چاپ کارت ویزیت دارد.
کاغذ گلاسه، این نوع از کارت را به دلیل قیمت ارزان تر افراد برای چاپ انتخاب می کنند. این شکل از کاغذ چاپ به صورت کاغذ معمولی می باشد و تنها جهت متن و نوشتار مناسب می باشد. کاغذ گلاسه یووی در واقع نوعی از کاغذ گلاسه می باشد که دارای ترکیبات شیمیایی بوده و دارای براقیت بیشتری نسبت به دیگر انواع کاغذ ها می باشد. این نوع از کاغذ کاربرد زیادی در چاپ کارت ویزیت ندارد و بیشتر در مصارفی همچون چاپ بروشور ها و کاتالوگ ها کاربرد پیدا می کند.
کاغذ کتان، تر کیبی از کاغذ معمولی مواد شیمیایی و مواد الیافی می باشد. برخی از کارت ها وجود دارند که زمانی که آن ها را مشاهده می کنیم به شکل الیاف مانند دیده می شود.
کاغذ pvc ، این کاغذ ها بیشتر مورد استفاده کارت های گیت اتوبوس، تاکسی و … می خورد و استفاده زیادی در چاپ کارت ویزیت ندارد. به تازگی کارت هایی با جنس طلق، کالک، ابریشمی و… نیز جهت چاپ کارت ویزیت مورد استفاده قرار می گیرد که البته بسیار گران قیمت بوده و به شکل معمول همه از این نوع از کاغذ جهت چاپ کارت ویزیت استفاده نمی کنند.

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

دو × 3 =