رنگ در کارت ویزیت

رنگ در کارت ویزیت

یکی از بخش های مهم در طراحی و ایجاد یک کارت ویزیت بخش رنگ می باشد. رنگ در کارت ویزیت جز بخش های اصلی در طراحی بوده که سبب ایجاد جذابیت آن شده و چناچه شما از رنگ نامتناسب و زننده ای استفاده کنید، کارت ویزیت شما به جای قرار گیری در کیف مخاطب شما به دور ریخته خواهد شد و تمام تلاش شما برای طراحی و ایجاد یک کارت ویزیت کاربردی به هدر خواهد رفت. رنگ کارت ویزیت شما باید متناسب با شغل و حرفه شما باشد. شاید اکنون این سوال برای شما پیش بیایید که مگر هر حرفه دارای رنگ است؟ آیا اصلا این جمله درست است و می توان تناسبی بین شغل و رنگ کارت ویزیت ایجاد کرد؟ بله درست است می توان با استفاده از رنگ شناسی و اصول روانشناسی رنگ ها برای کارت ویزیت های گوناگون مشاغل رنگ مناسب را انتخاب کنید.

مفهوم رنگ در کارت ویزیت

انتخاب رنگ یکی از مهم ترین بخش ها و در واقع یکی از قدرتمند ترین عناصر اصلی طراحی جهت کارت ویزیت بوده و از جمله ابزار بازاریابی می باشد. به همین دلیل رنگ در بازاریابی و کسب و کار یک رکن بسیار ارزشمند و پرقدرت است. علت نیز برقراری ارتباط با بیننده و مشتری بدون داشتن ارتباطات قبلی می باشد که زمینه ایجاد رابطه های آینده را ایجاد خواهد نمود. در واقع لازم به ذکر می باشد که این ارتباط غیر حضوری بوده بنابراین تاثیر گذاری بیشتری دارد. برای مثال به چند نمونه از تعریف و حس رنگ ها در طراحی کارت ویزیت می پردازیم.
رنگ آبی، جز محبوب ترین رنگ ها در طراحی کارت ویزیت می باشد. این رنگ می تواند نشانه وفاداری و اطمینان خاطر به مشتری باشد. این رنگ دارای نشانه های اعتماد به نفس، محافظه کاری، امنیت، پاکیزگی و نظم می باشد.
رنگ قرمز، این رنگ بسیار گرم می باشد جهت برقراری ارتباط آنی و سریع بسیار موثر است. این رنگ مملو از انرژی، اشتیاق، سرعت، قدرت، عشق می باشد. رنگ قرمز یک رنگ تاثیرگذار بر روی مردم است.
رنگ نارنجی، رنگ سرشار جنب و جوش و دارای انرژی زیادی است. این رنگ نماد تغییر و جنب و جوش می باشد. رنگی نشاط آور، گرما بخش و با شور و شوق می باشد.
رنگ سبز، این نماد یک تعادل و اثر هماهنگ است. سبز رنگی سرشار از طبیعت می باشد نشانی از سلامت، موفقیت و پیروزی می باشد.
رنگ خاکستری، این رنگ را می توان جز رنگ های خنثی دانست و در واقع پایان طیف رنگ داغ می گویند. این رنگ سرشار از هوش، کرامت و بخش اطمینان ساز می باشد.
رنگ سفید، یک رنگ خنثی و مورد استفاده در طراحی بسیاری از کارت ویزیت می باشد. رنگی سرشار از پاکی، بی گناهی و تواضع و فروتنی می باشد.
رنگ سیاه، جز رنگ های قوی و خنثی می باشد. رنگ های سیاه جز بخش های با قدرت، با رسمیت، ظرافت و ثروت تلقی می شود.

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

2 × سه =