موارد ضروری در طراحی یک کارت ویزیت

موارد ضروری در طراحی یک کارت ویزیت

همه افراد باید بدانند که طراحی یک کارت ویزیت خوب یعنی به تصویر کشیدن حس کار و نوع تجارت مشتری می باشد. طراحی یک کارت ویزیت خوب باید به شکلی باشد که بتواند بلافاصله نظر بیننده را به خود جلب نماید و سبب ترغیب خرید محصول یا جلب استفاده از نوع خدمات شما باشد. کارت ویزیت خوب نباید تنها به آیتمی جهت معرفی در نظر گرفته شود بلکه باید به برقراری ارتباط موثر منجر شود. طراحی یک کارت ویزیت یکی از روش های تبلیغ بوده و به شکل دیگر ایستگاه اطلاعاتی در مورد شما و بازه فعالیتی می باشد که در حال انجام آن هستید. چناچه کارت ویزیت نتواند به مقصد و هدف شما در زمینه بالا بردن مقدار فروش و یا معرفی و شناسایی شما جامعیت ببخشد، بنابراین این کارت ویزیت در سطح مناسبی از تاثیرگذاری نیست.

نکته های مهم در طراحی کارت ویزیت

اما بخش مهم نوع طراحی کارت ویزیت می باشد. از تصویری استفاده نمائید که نشانه کار، محصول و یا شرکت شما باشد. اطمینان پیدا کنید که این نوع طراحی دارای جذابیت های لازم جهت جذب و جلب نظر آن و هم چنین ترغیب مشتری می باشد. از رنگ های با تنوع بیشتر استفاده شود.

در طراحی کارت ویزیت باید از عکس ها و تصاویری استفاده کرد که سبب برانگیختن احساسات مطلوب افراد شود. برخی تصاویر جهت محیط تجاری کسب و کار مناسب نیست بنابراین به هیچ وجه سعی نکنید از این نوع از تصاویر استفاده کنید. در طراحی کارت ویزیت باید تلاش کنید از هیچ گونه مواد پلاستیکی استفاده نکنید. سعی کنید تا از کارت های رنگی استفاده نمائید و یا کارت هایی که دارای طراحی غیر معمول و یا غیر عادی هستند، این نوع از کارت ویزیت بیشتر در ذهن بیننده باقی مانده و دیرتر به فراموشی سپرده می شود.
طراحی یک کارت ویزیت به شکل عمودی بیشتر جلب نظر می کند و معمول تر است. کارت های ویزیت با پوشش محافظ قابلیت ماندگاری بالاتری دارند. مشخص کلی و اصلی و خلاصه شده ای از خود را در کارت ویزیت خود بگنجانید نوشتن متن های طولانی و یا ویژگی های کار شما در یک کارت ویزیت کوچک آن را تبدیل بروشور و کاتالوگی از محصولات و کارهای شما می کند و بنابراین کسی تمایل پیدا نمی کند آن را نگاه دارد و پس از مطالعه جزیی آن را دور خواهد انداخت.
سعی کنید در متن کارت ویزیت خود از نوشته هایی استفاده کنید که برای تمامی افراد قابل فهم باشد. چناچه شما دارای مشتریان خارجی می باشید نوشتن مطالب به زبان انگلیسی در پشت کارت می تواند آن را برای آن ها نیز قابل فهم و استفاده کند.

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

شش + 14 =