نکته های کلیدی در ایجاد یک کارت ویزیت

نکته های کلیدی در ایجاد یک کارت ویزیت

رعایت نکته های کلیدی در ایجاد یک کارت ویزیت سبب می شود شما ارتباط موثری با مشتری داشته باشید. باید این نکته را در نظر داشته باشید در چند ثانیه اول مشتری درباره شما و شرکت شما قضاوت می کند.

شاید غیر واقعی به نظر برسد ولی حقیقت دارد. این اتفاق در مورد یک کتاب و یا یک محصول از روی جعبه و جلد آن نیز اتفاق می افتد و خریدار تنها با نگاه اول به جلد و جعبه مجذوب وسیله می شود. بنابراین با در نظر گرفتن این مسائل باید رعایت اصول مهم در طراحی کارت ویزیت را جدی گرفته و تا با طراحی و ایجاد یک کارت ویزیت خوب بتوانید تاثیر مثبتی بر مشتری خود در نگاه اول بگذارید. در ادامه به ذکر نکته های کلیدی در ایجاد کارت ویزیت می پردازیم.

نکات طراحی و ایجاد یک کارت ویزیت

بخش اول سایز کارت ویزیت می باشد. باید قبل از شروع طراحی کات ویزیت مشخص شود با چه ابعاد، سایز و روشی می خواهید آن را چاپ کنید. به طور معمول سایز استاندارد جهت کارت ویزیت ۸۴*۵۵ mm می باشد. جهت ایجاد کیفیت مطلوب از کار و چاپ بهتر آن تصاویر را در حداقل ۳۰۰dpi ذخیره کنید. بهتر است طراحی کارت ویزیت را روی CMYK قرار دهید، زیرا در این حالت مقدار رنگ سفید توسط کاغذ چاپ تامین می گردد.
بخش بعدی تعیین کردن محل برش ها می باشد. چناچه در طراحی کارت ویزیت زمینه را چیزی به غیر از رنگ سفید انتخاب کرده اید سعی کنید حتما مقداری فضا جهت برش های احتمالی در نظر داشته باشید.

جهت اطمینان پیدا کردن از صدمه ندیدن طرح اصلی حداقل یک حاشیه ۳میلیمتری از هر طرف کارت با رنگ زمینه کارت را خالی کنید و دراین بخش ها اطلاعات مهم و اصلی طراحی کارت ویزیت را قرار ندهید. به عنوان یک پیشنهاد به شما می گوییم سعی کنید از خطوط حاشیه در طراحی کارت ویزیت بهره نگیرید، زیرا شاید در طراحی اولیه زیبا به نظر برسد و در برش نهایی این امکان وجود دارد برش به درستی صورت نگرفته و طراحی شما را زشت جلوه دهد. این قضیه را در نظر داشته باشید تمامی دستگاه های برش با هر میزان دقت همیشه مقداری درصد خطا دارند بنابراین این ریسک را نکنید.
قسمت بعدی در ایجاد یک کارت ویزیت انتخاب رنگ می باشد. رنگ های قوی و چشمگیر بیشتر توجه افراد را به خود جلب می کند. در انتخاب رنگ این قضیه را باید در نظر داشته باشید تا رنگ انتخابی به طراحی کارت ویزیت شما لطمه نزند.

بین رنگ کارت و متن و نوشته ها یک همخوانی ایجاد کنید، این کار سبب جذابیت و شیک شدن کارت ویزیت می گردد. خوانا بودن نوشته ها و متن کارت ویزیت از جمله اصلی ترین نکته های کلیدی در طراحی کارت ویزیت می باشد. سعی کنید فونتی انتخاب کنید که شکسته نباشه و خواندن حروف آن سخت نباشد. سایز متن و اندازه نوشته ها جز بخش های مهم دیگری است که باید در ایجاد یک کارت ویزیت حتما درنظر گرفت.

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

پانزده + 13 =