طراحی کاتالوگ محصولات

طراحی کاتالوگ محصولات

طراحی کاتالوگ محصولات یک روش موثر در گسترش پایه مشتری در معرض گذاشتن محصولات شرکت برای تمام مشتریان است. طراحی کاتالوگ موجب ایجاد پتانسیل رسیدن به مشتریانی که هرگز اقدام به خرید حضوری از شما نکرده اند، می شود. تبدیل کاتالوگ از یک ایده به یک ابزار تبلیغاتی ملموس با اطلاع از اینکه چه محصولی را با ایجاد جذابیت بصری سازمان یافته به مشتریان خود ارائه دهید، امکان پذیر است.

نحوه طراحی کاتالوگ محصولات

نحوه طراحی کاتالوگ محصولات به شرح زیر است:
۱ – ایجاد تصاویر جذاب بصری از محصولات
وسوسه عکاسی توسط خودتان جهت صرفه جویی در هزینه کار اشتباهی است مگر اینکه شما یک عکاس حرفه ای باشید. بهتر است یک عکاس حرفه ای برای گرفتن تصاویر استخدام نمایید. محصولات شما یکی از مهمترین جنبه های کاتالوگ که مشتریان برای اولین بار خواهند دید، بشمار می آیند. یک تصویر جذاب می تواند مشوق مشتریان در خواندن شرح محصولات باشد و موجب خرید شود.
۲ – دانستن ویژگی های محصول
قبل از نوشتن مطالب، نیاز به دانستن تمام مشخصات فنی هر یک از محصولات دارید. با اختصاص یک شماره آیتم و قیمت از جمله قیمت اصلی و تخفیف، محتوای خود را برای طراحی کاتالوگ تکمیل کنید. موارد مورد نیاز در مورد محصولات و اطلاعاتی که در اتخاذ تصمیم خرید مخاطبان به آن ها کمک خواهد کرد را بیان کنید و درصوت نیاز به اطلاعات بیشتر، آن ها را به وب سایت خود هدایت کنید.
۳ – انتخاب سایز مناسب در طراحی کاتالوگ
بایستی یک اندازه مناسب برای کاتالوگ خود طبق مکان و جایی که مورد استفاده قرار می گیرد، انتخاب کنید. در هواپیما یا بر روی یک میز در اتاق انتظار نیاز به در نظر گرفتن مناسب ترین سایز دارید.
۴ – تعیین تعداد صفحات مناسب
نحوه طراحی کاتالوگ محصولات به این شکل است که شما نیاز به تعداد صفحات برای قرار دادن اطلاعات مورد نیاز مشتریان دارید اما برای حفظ علاقه آن ها بایستی کوتاه باشد.
۵ – نوشتن توصیف محصول
هر توصیف بایستی کوتاه و بین ۵۰ الی ۱۵۰ کلمه باشد. قرار دادن مزایای محدود برای هر محصول بهمراه مزیت اصلی توصیه می شود.
۶ – سازماندهی مطالب
اینکه کدام محصول و محتوا در کدام صفحه قرار بگیرد توصیه می شود محصولات مشابه را با یکدیگر قرار دهید.
۷ – طراحی کاتالوگ با پوشش جلد گیرا و جذاب بعنوان اولین چیزی که مخاطبان خواهند دید.
۸ – طراحی فرم سفارش
این مورد ممکن است کسل کننده در طراحی کاتالوگ باشد، اما بیاد داشته باشید که در صورت پیچیدگی فرم، مشتریان از خرید خود منصرف می شوند. فرم سفارش باید شامل تلفن خدمات مشتریان در مواقع ضروری، آپشن های کمیت (تعداد و قیمت)، همچنین حمل و نقل و گزینه های صورت حساب باشد. در صورت امکان سفارش آنلاین، آن را بعنوان یکی از گزینه های سفارش قرار دهید.

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

پنج × 2 =