ست اداری چیزی که هر کسب وکاری بدان نیاز دارد

ست اداری چیزی که هر کسب وکاری بدان نیاز دارد

فرض کنید برای خرید یک محصول به یک فروشگاه بزرگ مراجعه کرده اید و لیستی از اقلام را سفارش داده اید. فروشنده لیست این کالا‌ها را روی یک برگه سفید ساده می‌نویسد و به شما تحویل می‌د‌هد. در آن لحظه چندان به این برگه اهمیت نمی‌دهید اما وقتی که چند روز بعد می‌خواهید برای پیگیری سفارش خود تماس بگیرید و از قضا کارت ویزیت را هم پیدا نمی‌کنید تازه متوجه دور و اطرافتان می‌شوید که حتی برای تلفن زدن هم یک شماره تماس در اختیار ندارید. این مشکل مخصوصا زمانی شدت پیدا می‌کند که خودتان شخصا مراجعه نکرده باشید و تنها سند موجود در دست شما برای پیگیری سفارش همین یک برگه سفید و بی اصل و اساس است!

حساسیت این موضوع برای آن شرکتی که این اطلاعات را به این شکل به شما تحویل داده است خیلی بیش تر خواهد بود! در معاملات یا رد و بدل کردن اوراقی که حکم سند برای مشتری یا فروشنده را دارند نمی‌شود با یک کاغذ سفید ساده سر کرد! این مسئله مدت‌ها است که توجه برند‌ها را به خود جلب کرده است و حاصل آن هم ست اداری یا همان مجموعه اداری است که مدت‌ها است به عنوان هویت یک برند در محیط کسب وکار وجود دارد.

مفهوم ست اداری در کسب وکار

 

ست اداری چیست؟

ست اداری یک مجموعه هماهنگ از اوراق یا اسناد تجاری مرتبط است که اولین تعامل را میان مشتری و فروشنده برقرار می‌کند. هماهنگی این ست به جهت اطلاعات، ظاهر گرافیکی و عناصری که در آن درج می‌شود باعث شده است که بدان مجموعه یا ست گفته شود. این ست به صورت استاندارد حاوی پاکت نامه برای قرار دادن اوراق، اوراقی که به صورت اسناد فروش یا عرضه خدمات تبادل می‌شوند، کارت ویزیت و برگه‌هایی در سایز کوچک تر است که معمولا اطلاعاتی جزئی نظیر تلفن تماس یا مثلا ساعت ملاقات روی آن درج می‌شود.

ست اداری و دنیایی از اطلاعات

 

اغلب کسب وکار‌ها اطلاعاتی را که نمی‌توانند به صورت شفاهی و مکرر منتقل کنند را با استفاده از ست اداری انتقال می‌دهند. ست اداری زبان دوم شما در زمان کمبود وقت است. علاوه بر هزار ویک دلیلی که از حیث تجاری لزوم استفاده از ست اداری را دوچندان می‌کند همین محتوایی هستند که در بخش‌های مختلف ست اداری به مشتری یا کارفرما داده می‌شوند.

نسخه پزشک، نتایج آزامایشگاه، نام توزیع کننده، نام شبکه اطلاعاتی، فاکتور فروش( که عموما در پاکت نامه و بخشی از ست اداری قرار داده می‌شود) و… تنها نمونه‌های اندکی از کاربرد ست اداری هستند که اطلاعات حیاتی در آن درج می‌شوند.

حتما بخوانید :

یک پیشنهاد برای شما:

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

5 × سه =