تعریف طراحی ست اداری

تعریف طراحی ست اداری

طراحی ست اداری در واقع طراحی یک شکل بسته های از اوراق و کاغذهایی در بخش اداری و پرسنلی یک شرکت و یا سازمان جهت انجام امور مربوط به فعالیت های اداری مورد استفاده قرار می گیرد گفته می شود، که جهت هماهنگی و زیبایی بخشی به فعالیت های آن بخش از برند سازمان و شرکت مربوطه و یک طرح یکسان در آن استفاده می شود. این اوراق با یکدیگر با طراحی یکسان متناسب می شود. معمولا طراحی ست اداری شامل بخش های مختلفی از جمله سربرگ ها، کارت ویزیت، پاکت نامه ها، برگه های یادداشت، فاکتورها، کارت های اعتباری، فلش کارت ها، پوشه ها و… می باشد که در هر یک از آن ها بسته به مقدار فضای در نظر گرفته در بخش و یا تمامی آن بسته به نظر طراح و گرافیست آن، طراحی یک شکلی را اجرا می کنند.

استفاده از ست اداری دارای چه اهمیتی است؟

ست اداری در واقع به دلیل استفاده از طراحی گرافیکی و ایجاد یک هویت بصری جهت هر مجموعه ای دارای اهمیت است. یک طراحی خاص و منحصر به فرد را جهت تمام بخش های مدارک و اوراق اداری لحاظ کرده و چاپ می کنند. طراحی ست اداری در واقع نشان دهنده نوع کار و تبین کننده پیام، اهداف کار و تابعه مجموعه اصلی خود می باشد و این پیام را به خوبی به مخاطبان خود القا می کند که این مجموعه دارای نظم و انسجام و ساماندهی زیادی می باشد. بنابراین طراحی ست اداری و چاپ آن روی اوراق و دیگر وسایل بخش اداری یک شرکت، اداره و سازمان دارای اهمیت ویژه ای می باشد و در واقع جز اقلام مورد نیاز هر بخش اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می باشد.
از جمله نکات ضروری در طراحی ست اداری این بخش است که هم خوانی بین اوراق نباید باعث شود لطمه ای به بخش های نوشتاری و فضای مناسب این بخش وارد گردد. باید سعی شود طراحی ست اداری تمامی بخش ها اوراق و اسناد دارای یکنواختی و یکسانی مطلوب باشد. استفاده از نوشته ها داخل طراحی ست اداری باید به شکل خوانا باشد.

عموما قرار دادن آدرس و شماره های تماس و دسترسی جز بخش هایی است که در اکثر سربرگ ها، پاکت های نامه و دیگر لوازم ست اداری منظور می شود بنابراین باید سعی شود نوع فونت استفاده شده در آن و رنگ زمینه آن به نحوی باشد که مخاطب آن را در خواندن دچار مشکل نشود. استفاده از لوگو و برند در طراحی ست اداری جز بخش های الزامی منظور می شود و تقریبا در تمامی بخش های اوراق و دیگر لوازم اداری این قسمت باید لحاظ گردد.

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

19 − 10 =