نامه نگاری حرفه ای با سربرگ در ست اداری

نامه نگاری حرفه ای با سربرگ در ست اداری

سربرگ یکی از مهم ترین متعلقات یک ست اداری استاندارد است. از هر بخشی که در ست اداری بگذرید از کنار سربرگ نباید به سادگی عبور کنید! نوشتن یک متن ساده، ارسال فکس، تایپ یک نامه و تکثیر نسخه‌های رسمی متعدد از آن نیازمند یک الگو مشترک و ثابت است. این الگو کم کم تبدیل به شناسنامه شما تبدیل خواهد شد و فقط سربرگ است که تا این حد میان افراد دست به دست می‌شود.
سربرگ قطعه ای از برگه A4 به صورت استاندارد و گاه کوچک تر یا بزرگ تر است که بخشی از حواشی ، تیتر و پانویس آن با استفاده از اطلاعات ثابتی پر می‌شوند و بخش وسط نیز برای درج اطلاعات به صورت دستی یا تایپی کاملا خالی باقی می‌ماند.
اما در تهیه سربرگ استاندارد‌هایی وجود دارد که در کنار موارد دلخواه و سفارشی باید حتما ثبت شوند. برای آشنایی بیش تر با این موارد و نامه نگاری حرفه ای با سربرگ در ست اداری این مطلب را دنبال کنید.

محتوا سربرگ در ست اداری

در طراحی ست اداری و بخش سربرگ معمولا چند عنصر به صورت ثابت در بخش‌های بالای صفحه یا پایین قرار می‌گیرند:
۱ – لوگو
۲ – نام شرکت/ دفتر/سازمان و…
۳ – تاریخ روز
۴ – آدرس ایمیل
۵ – اطلاعات صفحات اجتماعی و سایت
در سربرگ این اطلاعات به صورت استاندارد باید درج شوند. البته هیچ یک از این عناصر محل خاصی ندارند. همه چیز به خود مشتری بستگی دارد که این عناصر در کجا سر برگ در طراحی ست اداری گنجانده شوند.

نکات ضروری در طراحی سربرگ

در طراحی سربرگ با توجه به رسمیتی که میان سایر اجزا ست اداری دارد باید به چند مورد مهم توجه داشت:
فونت سربرگ باید کاملا رسمی باشد. هر چه قدر که ماهیت کمپانی شما اصیل تر، ارزشمند تر و گران قیمت تر باشد این فونت باید اصیل تر شود.
حاشیه‌های یک سربرگ را با توجه به استایل کار خود تنظیم کنید. وقتی که محیط کار کاملا کلاسیک است نیازی نیست حاشیه کار نزدیک به مدل‌های سنتی و متداول طراحی شود.
برخلاف انواع اسنادی که تنظیم می‌شوند و معمولا از عناوین مذهبی مثل شروع با یاد خدا استفاده می‌شود در ست اداری نیازی به این عناوین نیست.
رنگ زمینه باید کاملا روشن باشد تا محتوا داخل برای خواننده واضح باشد.
نمادی از کارتان را به زمینه سربرگ اضافه کنید. به عنوان مثال اگر این سربرگ برای یک شرکت بازرگانی فرش طراحی می‌شود بد نیست تصویری از یک نمونه فرش ایرانی به این سربرگ الحاق شود.

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

شش + یک =