اوراق در طراحی ست اداری

اوراق در طراحی ست اداری

یکسانی اوراق در طراحی ست اداری بسیار مهم است. طراحی ست اداری می تواند سبب شکل گیری یکنواختی در بخش اوراق اداری نیز شود. این اوراق می تواند سربرگ ها، پاکت های نامه، برگه های یادداشت، فاکتورهای فروش و… باشد. طراحی قرار گرفته ست اداری اوراق باید بیانگر هویت سازمان و یا شرکت مورد نظر باشد بنابراین برای انتخاب ست اداری باید حساسیت زیادی داشته و با دقت خوبی آن را انتخاب کنید. طراحی باید توسط افراد ماهر و باتجربه در این زمینه صورت گیرد. نباید طراحی ست اداری خود را به طراحی های از پیش تعیین شده برخی از طراحان بسپارید بخواهید تا طبق الگوی لوگو و برند شرکت شما آن را ایجاد کنند.
طراحی ست اداری بخصوص اوراق سبب می شود علاوه بر یکنواختی در برگه های اداری بتوان از بسیاری از سوء استفاده هایی که امکان دارد با نام سازمان و یا شرکت شما صورت می گیرد جلوگیری کرد و هویت بخشید خوبی به آن بخشید. در طراحی اوراق باید دقت داشت به شکل معمول برگه های دارای اندازه A4 می باشند و سربرگ آن ها حاوی اطلاعاتی چون لوگو و نشان شرکت، عناوینی چون تاریخ، شماره و پیوست می باشد. زمینه سربرگ ها تا آن جا که در طراحی امکان دارد باید سفید رنگ انتخاب شود. اندازه لوگو و عناوین باید با اندازه برگه ای که جهت چاپ انتخاب می شود هماهنگی داشته و دارای طراحی خوبی باشد. در سربرگ های اوراق باید تا آنجا که امکان دارد از رنگ سازمانی و شرکتی استفاده کرد. زیرا این کار باعث ایجاد جذابیت بیشتر طراحی ست اداری و مورپسند قرار گرفتن آن خواهد شد.

المان های مهم طراحی اوراق در ست اداری

همان طور که در مطالب قبلی بیان شد اوراق در طراحی ست اداری باید از یک شکلی و هم نواختی خوبی برخودار باشند. این یکنواختی باید با دیگر تجهیزات از جمله کارت ویزیت و دیگر وسایل نیز همراه باشد و نباید با طراحی متفاوتی روبرو شوید. در طراحی ست اداری باید از طراحی متضاد با فرهنگ و نوع ساختار اجتماعی جلوگیری به عمل آورد و آن را منطبق بر نوع فرهنگ جامعه تطبیق داد.
استفاده از رنگ های شاد، چشم نواز و ملایم در طراحی اوراق سبب می شود ماندگاری طراحی اوراق بیشتر شده و جهت تعویض و به روز کردن آن زمان بیشتری نیاز باشد. در طراحی اوراق باید سلیقه مشتری مدنظر باشد و با مشاوره و گفت گو در مورد طرح های پیشنهادی از او جهت ایجاد طراحی نهایی کسب اجازه نمود. استفاده از المان های مدرن سبب جذابیت بخشی بر اوراق می شود همیشه این بخش را در نظر داشته باشید در طراحی باید نوآوری ایجاد کرد و ایجاد سبک یکنواخت و یک شکل را نباید در تمامی طراحی ها اجرا کرد.

یک پیشنهاد برای شما:

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *

5 + سیزده =